Daudzās privātmājās siltuma nodrošināšanai izmanto malkas vai granulu apkures katlus. Abos gadījumos mīnuss ir tāds, ka gan malkas, gan granulu sagādei ir jātērē ne vien nauda, bet arī laiks. Pēc tam kurināmais ir jāuzglabā sausumā, kam ir vajadzīgas speciālas telpas vai arī vairāk vietas katlu telpā.
Siltumsūkņi
Ja ir svarīgi pēc iespējas samazināt esošās apkures izmaksas, tad elektrisko apkuri ir izdevīgi aizstāt ar siltumsūkni. Tas palīdzēs samazināt elektroenerģijas rēķinu par apkuri trīs līdz piecas reizes – atkarībā no siltumsūkņa tipa un pielietojuma. Savukārt, ja esošā siltumsūkņa apkures izmaksas vēl joprojām ir par augstu, to var papildināt vai aizstāt ar saulessūkni jeb solāro siltumsūkņa sistēmu. Tas palīdzēs ietaupīt sešas līdz astoņas reizes vairāk naudas salīdzinājumā ar elektrisko apkures sistēmu ekspluatācijas izmaksām.
Daudziem vecvecāki, tuvāki vai tālāki radi – parasti gados vecāki cilvēki – dzīvo viensētās vai ciematos, kur privātmājās nekad nav bijusi ierīkota centrālapkure. Šādās ēkās apkure tiek nodrošināta ar vairāku krāšņu un sildmūru palīdzību.
Kā kurināmais tiek izmantotas briketes vai malka, kura ir savlaicīgi jānopērk, jāsazāģē, jāsaskalda, jāieved šķūnī. Tur malkai vienu vai vairākus gadus jāžūst, un gala rezultātā vēl pirms kurināšanas tā jāienes līdz attiecīgai krāsnij. Tas viss ir ļoti darbietilpīgs process, kas prasa daudz spēka un enerģijas. Tādēļ par dažām no šīm darbībām vai pat katru no tām sirmgalvji maksā atsevišķi.