• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Saules elektroenerģija pašpatēriņam viesu namā ''Zaļā sala''

Saules elektroenerģija pašpatēriņam viesu namā ''Zaļā sala''

Realizējot plānotos apkures un elektroenerģijas ražošanas sistēmu uzlabojumus viesu namā “Zaļā sala”, tika būtiski palielināta ēku energoefektivitāte un nodrošināta funkcionējošo iekārtu darbības stabilitāte. Projekts ir interesants ar to, ka tajā vienlaikus tika uzstādīta gan saules bateriju, gan arī saules kolektoru sistēma.

Objekta tips: Viesu nams
Atrašanās vieta: Netālu no Rēzeknes

Saules bateriju pielietojums: Elektroenerģija pašpatēriņam, Mikroģenerātora pieslēgums

Saules bateriju laukums: 23,5m2
Saules bateriju skaits: 14 gab.
Kopējā jauda: 3,92kW
Fotovoltāžas paneļu tips: Monokristāliskais stikls/stikls
Akumulatoru tips: Sālsūdens akumulatori (ar 100% izlādi)
Akumulatoru ietilpība: 9kWh 

Saules kolektoru pielietojums: Ūdens sildīšana un apkures atbalsts

Saules kolektoru skaits: 6 gab.
Saules kolektoru laukums: 15,2m2
Saules kolektoru bloka jauda: 10,9kW

Sistēma darbojas kopš 2017. gada.

Saules bateriju sistēma

Pirms jaunās saules bateriju sistēmas uzstādīšanas viesu nams katru mēnesi patērēja vidēji 2200kWh elektrības. Par cik uzņēmuma darbība un izmaksas veidojas pārsvarā nedēļas četrās dienās – ceturdiena, piektdiena, sestdiena, svētdiena, tad var aprēķināt, ka vidēji šajās slodzes dienās tiek iztērēti aptuveni 120-140kWh elektrības. Daļa elektrības tika patērēta ūdens sildīšanai vasaras periodā ar elektriskajiem ūdens boileriem, kas ir aptuveni 40kWh dienā. Pārējo elektrības patēriņu sastādīja galvenokārt virtuves izmaksas, kurā tika darbinātas konvekcijas krāsns 10 kW, plīts 14 kW, ledusskapji 4 kW u.c. iekārtas.

Pašlaik uzstādītā saules bateriju sistēma spēj saulainā vasaras dienā saražot pat 30-40 kWh elektrības, kas daļēji tiek novirzīta uz tiešo patēriņu, bet daļa tiek uzkrāta elektrības akumulatoros, lai enerģiju varētu izmantot nedēļas nogalē, kad ir lielākais patēriņš.

Saules kolektoru sistēma

Karstā ūdens lietošanas paradumi viesu namā ir būtiski atšķirīgi no dzīvojamās ēkas. Uzņēmuma galvenais ūdens patēriņš veidojas nedēļas nogalēs, kad tiek rīkoti saviesīgi pasākumi. Savukārt pārējās nedēļas dienās ir salīdzinoši niecīgs karstā ūdens patēriņš.

Ņemot vērā šo viesu nama darbības specifiku, tika pieņemts lēmums uzstādīt salīdzinoši nelielas jaudas saules kolektoru sistēmu (10,9kW), kas tika papildināta ar divām akumulācijas tvertnēm, kuru kopējais tilpums ir 4 kubikmetri. Tas nodrošina, ka siltumenerģija efektīvi tiek uzkrāta nosacīti “tukšajās dienās” (no pirmdienas līdz ceturtdienai), bet izlietota tajās nedēļas dienās, kad viesu nama noslodze ir vislielākā (no ceturtdienas līdz svētdienai), jo tiek organizēti dažādi pasākumi.

Lai nodrošinātu ūdens uzkrāšanu bezbaktēriju vidē tika uzstādīta akumulācijas tvertne, kurā dzeramais ūdens tiek sildīts, izmantojot tā dēvēto “caurplūdes principu”.

Ar šobrīd uzstādītās saules kolektoru sistēmas palīdzību gada sešu siltāko mēnešu laikā tiek pilnībā nodrošinātas karstā ūdens vajadzības. Tas nozīmē, ka ir samazinātas vismaz 50% no izmaksām, kas saistās ar karstā ūdens sagatavošanu. Savukārt gada griezumā, pateicoties saules kolektoriem, bez maksas tiek nodrošināti vidēji 65-70% no visa karstā ūdens apjoma.

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt