• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Kāpēc neiesakām vakuuma caurules?

Kāpēc neiesakām vakuuma caurules?

Var iegādāties saules kolektorus, kas sastāv no vakuuma caurulēm, kas tiek ražotas no plāna (1,4mm - 2mm) borsilikāta stikla. Gandrīz visas vakuuma cauruļu ražotnes atrodas Ķīnā, kur šāda tipa saules kolektori ir visizplatītākie.

Taču šādu vakuuma cauruļu saules kolektoru triecienizturība ir nepietiekama Latvijas klimatam, kur regulāri ir vētras. Tās lauž koku zarus un ceļ gaisā dažādus priekšmetus, kas, atsitoties pret šīm vakuuma caurulēm, var tās bojāt.

Arī krusas graudi Latvijā mēdz sasniegt vakuuma caurulēm bīstamus izmērus.

Cauruļtipa saules kolektoriem Eiropā neviena respektabla testēšanas laboratorija neizsniedz atbilstības sertifikātus, jo šie saules kolektori nespēj izturēt stingrās triecienizturības prasības.

Vēl viens trūkums vakuuma cauruļu saules kolektoriem ir saistīts ar tipisku Latvijas ziemu. Ziemā Latvijā temperatūra bieži ir ap un zem 0o C. Sniegs nokļūst starp saules kolektoru vakuuma caurulēm, bet, kad atgriežas sals, sasalušais sniegs izplešas un var saplēst no plānā (1,4mm - 2mm) stikla ražotās caurules. Vēl viens vakuuma cauruļu saules kolektoru trūkums ir to mazāka efektivitāte vasarā, kad ir vislielākā saules intensitāte. Tāpat, cauruļveida saules kolektoru dizains ir atšķirīgs no klasiskā un reti iederas ēku arhitektūrā.

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt