• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Kas ir saules kolektori?

Kas ir saules kolektori?

Saules kolektori ir tehniskas iekārtas, kas absorbē saules starojumu, pārvēršot to siltumā, kas tiek novadīts solārajā boilerī vai caur siltummaiņiem peldbaseinā, zemgrīdas apkurē vai citos siltuma akumulatoros.

Saules kolektoram uzbūves princips ir salīdzinoši vienkāršs – tas sastāv no korpusa, absorbējošās virsmas, siltumizolācijas slāņa, triecienizturīga solārā stikla. Korpusā zem absorbējošās virsmas izvietotas vara caurules, pa kurām plūst siltumnesējs, kas drošības apsvērumu dēļ nedrīkst būt antifrīzs vai cits indīgs šķidrums.

Cik maksā saules kolektori?

Cik maksā saules kolektori?

Kvalitatīvi, Latvijas klimatam atbilstoši 2 m2 lieli saules kolektori maksā ne īpaši mazāk par 800 EUR/vienība.

Kopš 2007. gada mēs, sauleskolektors.lv esam izmēģinājuši vairākus kolektoru veidus un ražotājus, un esam sapratuši, ka mūsu klimatam vispiemērotākie saules kolektori tiek izgatavoti Vācijas/Slovākijas kopuzņēmumā Thermo|Solar. Tiem ir arī vislabākais cenas/kvalitātes attiecības rādītājs.

Kad atmaksāsies saules kolektori?

Saules kolektoru atmaksāšanās laiks ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, tostarp:

Saules kolektoru sistēmas uzstādīšanas izmaksas: saules kolektoru atmaksāšanās laiks sākas no brīža, kad sistēma ir gatava un sākusi funkcionēt.

Enerģijas cenas: Ja enerģijas cenas ir augstas, saules kolektori atmaksāsies ātrāk, jo Jūs samazināsiet izdevumus par ūdens sildīšanu un apkuri.

Saules kolektoru sistēmas efektivitāte: Kvalitatīvi saules kolektori ir efektīvāki un ātrāk atmaksājas.

Kāpēc neiesakām vakuuma caurules?

Kāpēc neiesakām vakuuma caurules?

Var iegādāties saules kolektorus, kas sastāv no vakuuma caurulēm, kas tiek ražotas no plāna (1,4mm - 2mm) borsilikāta stikla. Gandrīz visas vakuuma cauruļu ražotnes atrodas Ķīnā, kur šāda tipa saules kolektori ir visizplatītākie.

Taču šādu vakuuma cauruļu saules kolektoru triecienizturība ir nepietiekama Latvijas klimatam, kur regulāri ir vētras. Tās lauž koku zarus un ceļ gaisā dažādus priekšmetus, kas, atsitoties pret šīm vakuuma caurulēm, var tās bojāt.

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt