• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Saules kolektori ūdens sildīšanai

Saules kolektori ūdens sildīšanai

Visparastākā ūdens sildīšana ir populārākais saules kolektoru pielietojuma veids. Patiesībā – tieši šim nolūkam saules kolektoru sistēmas arī tika savulaik radītas. Proti, lai akumulētu saules enerģiju un pārvērstu to siltuma enerģijā, kas tiek izmantota lielāka vai mazāka apjoma ūdens sildīšanai.

Tā kā siltais ūdens ir vajadzīgs cauru gadu ne tikai mājsaimniecībās, bet arī iestādēs un uzņēmumos, tad pilnīgi loģiska un saprotama ir vēlme ietaupīt, izmantojot šim nolūkam saules starojumu, par kuru nav jāmaksā.

Ūdeni sildīt ar solārajām iekārtām var praktiski jebkurā saules apspīdētā objektā – novietojot kolektorus vai nu uz ēkas jumta un sienām, vai arī šai ēkai pieguļošajā teritorijā. Izmantojot solārās sistēmas, gada griezumā var iegūt līdz pat 60-70% enerģijas, kas vajadzīga tieši ūdens sildīšanai.

Modernās saules kolektoru iekārtas ļauj izmantot ne vien tiešo saules starojumu, bet arī izkliedēto. Tas vairākas reizes palielina solāro sistēmu efektivitāti. Arī tad, kad saules starojums nav tik izteikts – piemēram, mākoņainās dienās.

Protams, patiešām efektīvas šīs iekārtas ir laika periodā no vasaras līdz rudenim. Baltijas reģionā tas ir tradicionāli – no aprīļa līdz oktobrim. Taču sistēmas var strādāt efektīvi arī ziemā – visbiežāk februārī, kad ārā ir liels sals, un dēļ tā spīd spoža saule.

Tomēr laika periodā no novembra līdz februārim, kad ar saules saražoto siltuma enerģiju pat vislabvēlīgākajos laika apstākļos nepietiek, tā papildus jāņem no esošās siltumapgādes sistēmas. Profesionāli veidota saules kolektoru sistēma uz citu enerģijas avotu pārslēdzas automātiski. Tas nozīmē, ka siltais ūdens būs pieejams vienmēr. Arī tad, kad ārā saule nespīd nemaz.

Pareizi projektētā un uzstādītā sistēmā kolektorus vada tādi digitālie kontrolieri, kas precīzi regulē to siltumu, ko iegūst no saules, nepārtraukti mērot temperatūru dažādos tās mezglos un mainot sūkņa jaudu atkarībā no saules starojuma intensitātes. Pat ziemas mēnešos sistēma nodrošina pietiekami daudz enerģijas, lai sasildītu ūdeni boilerī, kuru līdz vajadzīgajai temperatūrai piesilda malkas, gāzes vai granulu katls, elektriskais sildītājs, siltumsūknis vai jebkura cita apkures iekārta.

Visvienkāršākā saules kolektoru sistēma sastāv no pieciem mezgliem: saules kolektoriem, solārā boilera, izplešanās tvertnes, vadības bloka un cirkulācijas sūkņa hidromezgla. Šie elementi savā starpā ir savienoti ar izolētām nerūsējošā tērauda vai vara caurulēm, pa kurām plūst nesasalstošs siltumnesējs, kas drošības apsvērumu dēļ nedrīkst būt antifrīzs vai cits indīgs šķidrums. Tādēļ šim nolūkam sauleskolektors.lv veidotajās sistēmās tiek izmantots pilnīgi drošs un veselībai nekaitīgs siltumnesējs, kuram vēl piedevām piemīt antikorozijas īpašības.

Ieguvumi no sauleskolektors.lv ūdens sildīšanas sistēmām:

  • līdz pat 70% enerģijas tiek iegūta no saules starojuma;
  • sagaidāmais iekārtu darba mūžs ir 35 un vairāk gadu;
  • kurināmā un elektrības cenām pieaugot, saules kolektoru sistēma ļaus ietaupīt aizvien vairāk;
  • komforts un drošības sajūta, jo saules enerģiju neietekmē krīzes un energoresursu cenu svārstības.

Papildinformācija:

 

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt