• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Saules kolektori apkures atbalstam

Saules kolektori apkures atbalstam

Atkarībā no ēkas apkures veida ir vairāki risinājumi, kā veidot solārās sistēmas apkures atbalstam. Taču nemainīgs paliek fakts, ka Latvijas apstākļos ir vajadzīgi ne mazāk kā 10 kvadrātmetri saules kolektoru virsmas, lai akumulētais saules starojums vispār būtu izmantojams apkures vajadzībām. Pārējais, protams, atkarīgs no apsildāmo telpu platības un citiem ar apkures uzstādīšanu saistītajiem parametriem.

Visbiežāk pielietotais un pasaulē populārākais solārās apkures atbalsta sistēmas veids ir – izmantojot siltuma akumulācijas tvertni. Šādā sistēmā ar saules enerģiju vispirms tiek uzsildīts ūdens boileris, un tikai tad sistēma automātiski pārslēdzas un silda apkures akumulācijas tvertni.

Tas nozīmē, ka solārā sistēma apkures atbalstam paredz primāru ūdens sildīšanu patēriņam, tāpēc karstais ūdens būs pieejams vienmēr. Izmantojot šo risinājumu, nav jāizdara izvēle starp siltu telpu un siltu vannu.

Ziemā saules kolektori veic priekšsildīšanu, tādā veidā taupot līdzekļus un lieliski papildinot esošo siltuma ražošanas sistēmu. Saulainā rudens vai pavasara dienā tiek uzkrāts pietiekošs siltuma daudzums, lai visu nakti sildītu ēku. Tādā veidā ekonomija ir vēl lielāka. Savukārt vasaras periodā šāda sistēma kļūst īpaši jaudīga, tādēļ papildus var sildīt pat peldbaseinu vai pat mitro pagrabstāvu.

Laba alternatīva šim pašam risinājumam ir uzstādīt kombinētos boilerus/siltuma akumulatorus, kas ietaupa vietu katlu telpā (jo divu tvertņu vietā ir tikai viena), un vēl piedevām novērš kaitīgo baktēriju rašanos siltajā ūdenī.

Tā kā katrs objekts savā ziņā ir unikāls, tad saules enerģijas iegūšanai un apkures atbalstam sauleskolektors.lv speciālisti cenšas piemeklēt atbilstošāko risinājumu. Taču kopējais energoresursu ietaupījums, izmantojot saules kolektorus, gadā sasniedz vismaz 30% no kopējām apkures izmaksām. Taču tas var būt vēl lielāks, ja palielina saules kolektoru platību un pieslēdz vēl sistēmai saules paneļus.

Ieguvumi no sauleskolektors.lv apkures atbalsta sistēmām:

  • vidēji 30% enerģijas ūdens sildīšanai un apkurei no saules;
  • sagaidāmais iekārtu darba mūžs ir 35 un vairāk gadu;
  • kurināmā un elektrības cenām pieaugot, saules kolektoru sistēma ļaus ietaupīt aizvien vairāk;
  • komforts un drošības sajūta, jo saules enerģiju neietekmē krīzes un energoresursu cenu svārstības.

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt