• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)
Saules kolektori apkurei – Solārā siltumsūkņa sistēma

Saules kolektori apkurei – Solārā siltumsūkņa sistēma

Jau šobrīd Latvijā ir iespējams lietot saules kolektorus apkurei, pilnībā apgādājot māju ar siltumu un silto ūdeni, izmantojot šim nolūkam tiešo un uzkrāto saules enerģiju.

Šo apkures veidu dēvē par “Solāro siltumsūkņa sistēmu” jeb “Saulessūkni” un tas sastāv no divām būtiskām daļām – siltumsūkņa ar lieliem siltummaiņiem un plakanajiem vakuuma saules kolektoriem.

Saules kolektori apkures atbalstam

Saules kolektori apkures atbalstam

Atkarībā no ēkas apkures veida ir vairāki risinājumi, kā veidot solārās sistēmas apkures atbalstam. Taču nemainīgs paliek fakts, ka Latvijas apstākļos ir vajadzīgi ne mazāk kā 10 kvadrātmetri saules kolektoru virsmas, lai akumulētais saules starojums vispār būtu izmantojams apkures vajadzībām. Pārējais, protams, atkarīgs no apsildāmo telpu platības un citiem ar apkures uzstādīšanu saistītajiem parametriem.

Saules kolektori ūdens sildīšanai

Saules kolektori ūdens sildīšanai

Visparastākā ūdens sildīšana ir populārākais saules kolektoru pielietojuma veids. Patiesībā – tieši šim nolūkam saules kolektoru sistēmas arī tika savulaik radītas. Proti, lai akumulētu saules enerģiju un pārvērstu to siltuma enerģijā, kas tiek izmantota lielāka vai mazāka apjoma ūdens sildīšanai.

Saules kolektoru pielietojums peldbaseiniem

Saules kolektoru pielietojums peldbaseiniem

Saules kolektori tiek uzstādīti uz dienvidu puses jumtiem vai novietoti citur peldbaseina īpašnieka teritorijā. Nepieciešamais kolektoru skaits ir atkarīgs no baseina lieluma un lietošanas īpatnībām. Kolektori ir savienoti slēgtā kontūrā pie īpaši izstrādāta hlorīnu izturīga baseina siltummaiņa.

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt