Atkarībā no peldbaseina atrašanās vietas (vai tas atrodas telpās vai ārā, vai naktīs tiek apsegts, utt.), aizstātā kurināmā veida un citiem aspektiem, sistēma var sākt atmaksāties jau pēc 36 mēnešiem.
Jautājumi un atbildes par saules kolektoriem
Saules kolektori tiek uzstādīti uz dienvidu puses jumtiem vai novietoti citur peldbaseinā īpašnieka teritorijā.
Nepieciešamais kolektoru skaits ir atkarīgs no baseina lieluma un lietošanas īpatnībām. Kolektori ir savienoti slēgtā kontūrā pie īpaši izstrādāta hlorīnu izturīga baseina siltummaiņa. Slēgto kontūru piepilda ar neindīgu un nesasalstošu glikola šķidrumu "SolarEko", kam ir arī antikorozijas īpašības.
Sauleskolektors.lv solārā sistēma sastāv no saules kolektoriem, to pievienojuma un savienojuma komplektiem, stiprināšanas rāmja un nesošām konstrukcijām, solārā boilera vai kombinētā boilera – siltuma akumulatora, hidromezgla, automātikas, temperatūras un spiediena sensoriem, siltumnesēja šķidruma, nērūsējošā tērauda vai vara caurulēm ar siltumizolāciju un palīgmateriāliem.
Latvijā bija Dziesmu svētki, kur noslēguma koncerta nosaukums bija "Latvija - saules zeme". Latvijā saule spīd vairāk nekā, piemēram, Dānijā, kas ieņem 5.vietu pēc saules kolektoru platības uz vienu iedzīvotāju Eiropā.
Jau šobrīd Latvijā ir iespēja lietot saules kolektorus pamatapkurei, pilnībā apgādājot māju ar siltumu un silto ūdeni no saules enerģijas. Šo veidu sauc par "Solāro siltumsūkņa sistēmu". Vidējais lietderības koeficents šādai sistēmai ir 8.
Jumta plaknei būtu jābūt pietiekoši lielai un ta jāorientē pēc iespējas uz dienvidiem. Arī austrumu un rietumu virzienos orientētās jumta plaknes ir piemērotas saules kolektoru izvietošanai. Šīs plaknes slīpumam būtu jābūt 60 (+/- 15) grādi.
Jumts var būt arī lēzenāks, taču tad kolektori būs jāmontē virs jumta. Mājas priekšā nevajadzētu stādīt kokus, kuri pēc 20-30 gadiem varētu aizēnot saules kolektorus. Tā kā sauleskolektors.lv kolektori ir viegli un tikpat izturīgi kā jumts, tie ir piemēroti praktiski jebkuram jumtam. Ja nav vietas uz jumta vai tas ir pārāk noēnots, saules kolektorus var izvietot arī pie ēkas sienas vai uz zemes.
Ir vairāki veidi, kā sauleskolektors.lv veido solārās sistēmas apkures atbalstam, atkarībā no ēkas pamatapkures veida. Solārā sistēma apkures atbalstam paredz arī ūdens sildīšanu no saules. Latvijā visbiežāk pielietotais solārās apkures atbalsta sistēmas veids ir ar siltuma akumulatoru. Šādā sistēma no saules vispirms tiek uzsildīts silta ūdens boileris, tad sistēma automātiski parslēdzas un silda apkures siltuma akumulatoru.
Saules kolektorus var uzstādīt uz praktiski jebkuras ēkas jumta, ko apspīd saule. Ja nav vietas uz jumta vai tas ir pārāk noēnots, tos var izvietot arī pie ēkas sienas vai uz zemes. Galvenais, kas vajadzīgs, ir saulaina vieta un vēlēšanās iegūt videi draudzīgu, drošu un stabilu enerģijas avotu, kas kurināmā un elektrības cenām pieaugot, ļaus ietaupīt ievērojamus naudas līdzekļus gadu no gada.
Lai saules kolektorus varētu izmantot apkures atbalstam jāatceras, ka sistēma būs nepieciešama 2-3 reizes lielāka kā siltajam ūdenim, bet vasaras laikā, ja nav racionāla siltuma pielietojuma, piemēram, peldbaseins vai apkurināms pagrabs, tad iekārtas stāvēs dīkstāvē.
Ja kāds Jums sola, ka ar 10 m2 absorbējošo virsmu varēs apkurināt 100 m2 ierindas māju, tad ziniet - jums klaji acīs skatoties tiek melots.
Ir sastopami kolektori, kas sastāv no vakuuma caurulēm, kas tiek ražotas no ļoti plāna (1,4-2mm) borsilikāta stikla. Praktiski visas vakuuma caurules ražojošās rūpnīcas atrodas Ķīnā, kur šī tipa saules kolektori ir visizplatītākie. To triecienizturība ir nepietiekama Latvijas klimatam, kur regulāri ir vētras, kas lauž zarus un paceļ gaisā dažādus priekšmetus. Arī krusas graudi Latvijā mēdz sasniegt vakuuma caurulēm bīstamus izmērus.