• English (United Kingdom)
  • Latvian (Lv)
  • Russian (Russia)

Par akumulatoriem

Akumulatori ir ierīces elektroenerģijas uzkrāšanai, kas palīdz sabalansēt saules paneļu sistēmu darbu ar elektroenerģijas patēriņu. Tie ir neaizvietojami sistēmās, kuras darbojas autonomi un kas nav pievienotas centralizētās elektroenerģijas padevei.

Tāpat akumulatori lieliski kalpo, lai nodrošinātu elektrības padevi situācijās, kad centralizētie elektroenerģijas tīkli ir atslēgti vai nedarbojas, piemēram, to bojājumu vai kādu avāriju dēļ, kas nemaz nav tik reti.

Par akumulatoriem 03
Par akumulatoriem 04

 

Par akumulatoriem

Eksistē vairāku veidu akumulatori, no tiem populārākie ir svina/skābes un litija/jonu akumulatori. Pirmie balstīti uz elektroķīmiskās svina un svina dioksīda reakcijas sērskābes vidē, savukārt otrie – pārvietojot akumulatora elementā attiecīgi lādētus elektronus starp anodu un katodu. 

No visām šobrīd radītajām un plašāk pieejamajām tehnoloģijām saules paneļu sistēmām piemērotākie ir litija/jonu akumulatori, lai gan var izmantot arī svina/skābes akumulatorus. Tiesa, tad jārēķinās, ka to ilgmūžība būs ievērojami mazāka, jo šī tehnoloģija labi strādā tikai tad, ja svina/skābes akumulatori tiek regulāri pilnībā uzlādēti. Tas solārās sistēmās nenotiek bieži, tādēļ ieteicams izmantot litija/jonu akumulatorus, kuri pieļauj daļēju vai pilnīgu izlādi.

Vēl viens litija/jonu akumulatoru pluss ir tāds, ka to elektrodi ir izgatavoti no viegla litija un oglekļa. Litijs ir arī ļoti ātri reaģējošs elements, kas nozīmē, ka tā atomu saitēs var uzglabāt daudz enerģijas. Attiecīgi – šiem akumulatoriem ir ļoti augsts enerģijas blīvums (uzglabātās enerģijas apjoms attiecībā pret akumulatora masu).

Dēļ drošības un ilgmūžības īpašībām, solārajām sistēmām paši piemērotākie pašlaik ir litija dzelzs fosfāta akumulatori (litija/jonu akumulatoru paveids) jeb saīsināti - LiFePO4. Tos arī pārsvarā izmanto, jo šo akumulatoru priekšrocības saistītas ar salīdzinoši zemu cenu, augstu drošību un labu īpatnējo enerģiju attiecībā pret masu.

https://veikals.saulespanelis.lv/lv/143-ipasie-produkti

 

Akumulatoru pielietojums

Akumulatori šodien tiek pielietoti visdažādākajās nozarēs un sadzīves jomās. Tādēļ nav nekas neparasts, ka arvien vairāk šādas enerģijas uzkrāšanas iekārtas atrodamas arī privātmājās, biroju ēkās, dažāda veida saimniecībās un industriālajos objektos.

 

Profesionalitāte un pieredze

Kāpēc izvēlēties sauleskolektors.lv akumulatoru piedāvājumu?

Sauleskolektors.lv komandā strādā augstākās kategorijas inženieri, elektrotehniķi un montieri, kuriem ir ne vien atbilstoša izglītība, kas iegūta Eiropā, bet arī daudzu gadu pieredze dažādu akumulatoru sistēmu uzstādīšanā un automatizēšanā. 

Uzņēmums ir viens no retajiem nozares pārstāvjiem, kas reģistrēts arī kā būvkomersants. Tas nozīmē, ka jebkuri sauleskolektors.lv realizētie projekti un veiktie darbi ir civiltiesiski apdrošināti. Tā ir papildu drošība pasūtītājam, jo nosaka darbu veicēja atbildību ne tikai par pašu darba procesu, bet arī gala rezultātu.

Uzstādot akumulatoru sistēmas – to efektivitāte un pastiprināta drošība ir prioritāte, kurai uzņēmuma speciālisti savā darbā pievērš īpašu uzmanību.

Tā kā uzņēmumam ir liela pieredze dažādu akumulatoru sistēmu uzstādīšanā un kombinēšanā – to salāgošana ar centralizētajām elektrotīkliem, saules paneļu sistēmām, kā arī vēja un iekšdedzes ģeneratoriem – katrs šāds projekts ir jauns izaicinājums sauleskolektors.lv inovatīvā kolektīva uzkrātajai pieredzei.

 

Piesakiet speciālista vizīti

vai

uzdodiet jautājumu par saules enerģiju, siltumsūkņiem vai elektrības uzkrāšanu

Ievadiet savu vārdu
Ievadiet savu tālruņa numuru
Ievadiet savu e-pastu
Maksimālais zīmju skaits: 1000
This form was created by ChronoForms 8
SAGLABĀT
Sīkdatņu iestatījumi
Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu Jums vislabāko pieredzi mūsu vietnē. Ja neatļausiet sīkdatņu izmantošanu, šī vietne var nedarboties, kā paredzēts.
Funkcionālās sīkdatnes, kas neuzkrāj privātus datus, bet tikai nodrošina lapas pareizu funkcionēšanu, ir atļautas vienmēr.
Atļaut visu
Aizliegt visu
Analītika
Rīki, ko izmanto datu analīzei, lai novērtētu vietnes efektivitāti un saprastu, kā tā darbojas
Google Analytics
Atļaut
Aizliegt